Kajaki Tuchola

Kajaki Tuchola – Jaką Trasę Wybrać?

Kajaki Tuchola – Jaką Trasę Wybrać?

Kajaki Tuchola – Jaką Trasę Wybrać? Wybierając się do Borów Tucholskich z pewnością uwzględnimy aktywny wypoczynek w swoim planie wycieczki. A jak doskonale wiemy, okolice Tucholi słyną wręcz z rekreacji na kajaku. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie wyboru trasy na spływ kajakowy, uwzględniając poziom doświadczenia czy chociażby rodzinny wyjazd.

Istnieją Dwie Możliwości

W okolicach Tucholi znajdują się dwie wodne trasy, jest to rzeka Brda oraz Wielki Kanał Brdy. Pokonać je możemy oczywiście kajakiem. Poniżej przedstawimy kilka zalet każdej z nich, aby pomóc Państwu określić jaka trasa jest odpowiednia do tego rodzaju wypoczynku.

Kajaki Tuchola? Co Wybrać?

Zacznijmy więc od Wielkiego Kanały Brdy. Opcję tę wybierają najczęściej rodziny z dziećmi oraz osoby starsze z prostego względu, na odcinku tym nie znajdziemy zbyt wielu przeszkód do pokonania. W związku z tym, iż prąd kanału jest spokojny, całość wypoczynku przebiegnie w pełni przyjaznym i bezpiecznym środowisku.

Z drugiej strony natomiast, znajduje się Brda. Jest to idealna rzeka na letni wypoczynek ze znajomymi lub rodziną, która nie boi się wyzwań. Gwoli wyjaśnień, jej poziom trudności nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla zaawansowanych kajakarzy. Zróżnicowany prąd występujący na całym odcinku i miejscami uszkodzone drzewa na trasie, mogą wymagać od nas chwili skupienia. Dodatkowo umiejętność pływania jest mile widziana, chociażby ze względu na niezapowiedziane kąpiele.

Podsumowanie

Ważnym jest, aby wypoczywać w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Dlatego też mamy nadzieję, ze ten krótki artykuł pomógł Państwu sprecyzować wybór trasy na spływ kajakowy.

Niemniej jednak, jeśli pojawią się dodatkowe pytania odnośnie jednej z tras, zapraszamy do kontaktu TUTAJ lub pod numerem telefonu 723 154 773

Od 2014 roku zajmujemy się organizacją spływów kajakowych. Do zobaczenia na spływie!

Kajaki Klem-Land
Spływy Kajakowe w Borach Tucholskich.

Nasze Social Media