Atrakcje w Borach Tucholskich

Atrakcje w Borach Tucholskich

Jakie atrakcje oferują nam Bory Tucholskie?

Atrakcje w Borach Tucholskich? Możliwości dla zwiedzających jest naprawdę wiele! Od miejsc w głębi lasu, po organizowane imprezy masowe…lecz niech naszym głównym celem staną się rezerwaty oraz atrakcje turystyczne w regionie.

Strefy w Borach Tucholskich

Ważną informacją jest, iż rezerwat dzieli się na trzy strefy:

Niemniej jednak spośród tych trzech, wybierzemy najciekawsze dla przyjezdnych, czyli dla Was!

Buforowa – Atrakcje w Borach Tucholskich

Na obszar tej strefy składają się 4 parki krajobrazowe Borów Tucholskich:

 • Tucholski – jest nam najbliższy, gdyż w jego granicach znajdują się najpiękniejsze lasy państwowe w województwie Kujawsko-Pomorskim oraz zbiorniki wodne np. jezioro w głębi lasu.
 • Zaborski – jest to strefa buforowa położona w województwie Pomorskim, a dokładniej w rejonie miasta Chojnice. To właśnie w tym regionie nawałnica z 2017 roku wyrządziła największe szkody.
 • Wdecki – spotkamy tam równie piękne miejsca co w dwóch poprzednich. Skupmy się jednak na atrakcjach „dla duszy i ciała”. W tym parku krajobrazowym wypocząć możemy w cudownym ośrodku spa, jakim jest Evita.
 • Wdzydzki – zwróćmy uwagę na to, iż park ten wysunięty jest najbardziej na północ rezerwatu Borów Tucholskich. Rejon ten oferuje nam zbiorniki wodne takie jak Jezioro Wdzydze.

Rdzenna

Strefa ta obejmuje Park Bory Tucholskie oraz 25 rezerwatów przyrody: Bagna nad Stążką, Jezioro Piaseczno, Brzęki im. Zygmunta Czubińskiego, Jezioro Ciche, Miedzno, Jezioro Laska, Bór Chrobotkowy, Mętne, Bagno Stawek, Źródła Stążki, Jezioro Małe Łowne, Piecki, Jelenia Góra, Cisy nad Czerską Strugą, Kręgi Kamienne, Jezioro Zdręczno, Krwawe Doły, Dury, Jeziorka Kozie, Nawionek, Ustronie, Bagno Grzybna, Martwe, Dolina Rzeki Brdy, Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego.

Moglibyśmy opisywać Państwu szczegółowo każdy region, ale dosyć surowych informacji, które przecież każdy z nas może znaleźć w sieci!

Atrakcje w Borach Tucholskich polecane przez nas

Co pierwsze wpadnie nam do głowy, kiedy pomyślimy o wypoczynku i otaczającej nas przyrodzie? Z pewnością spacer, często klienci składają zapytania. Jakie atrakcje w Borach Tucholskich możemy polecić? Mając na uwadze, iż przyjeżdzają Państwo korzystać z natury nas otaczającej, zalecamy wybrać się w takie miejsca jak:

 • Zapora – zawsze świeżo podane Pstrągi w restauracji!
 • Rytel – przepyszne lody domowej receptury w lodziarni Kaprys.
 • Akwedukt Fojutowo – zabytek architektury wzorowany na rzymskich budowlach.
 • Piła Młyn – wymieniony wyżej jezioro znajdujące się w samym środku lasów.
 • Old Town Tuchola – jest to starówka mieszcząca się w centrum miasta Tuchola, na której znajdą Państwo restauracje czy regionalne lodziarnie.
 • Jezioro Charzykowy – zdecydowanie największe jezioro w Borach Tucholskich.
 • Wielki Kanał Brdy – ręcznie zbudowany kanał przez Prusaków, który miał na celu nawodnienie okolicznych łąk.
 • Rzeka Brda – przepiękna rzeka, której początek w Borach Tucholskich przypada na Zaporę
 • Górnicza Wioska – to mały obszar, który nakreśla nam funkcjonowanie jak sama nazwa wskazuje, życie w górniczej wiosce.

Od 2014 roku zajmujemy się organizacją spływów kajakowych. Do zobaczenia na spływie!

Kajaki Klem-Land
Spływy Kajakowe w Borach Tucholskich.

Nasze Social Media